Empek forum

I Herkules dupa kiedy ludzi kupa

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#1 2013-12-13 18:11:25

voxroboli

Administrator

Punktów :   

Krok 1. Zebrać się w kupę

W swoich narzekaniach jesteśmy osamotnieni, w pracy nie ma za wiele czasu na rozmyślanie o leczeniu firmy (po za tym to nie nasze zmartwienie), a po pracy nie ma za wiele czasu na życie, więc dni mijają jeden za drugim. Dzielenie się swoimi przemyśleniami czy opowiadaniem historii na forum kafeterii ma swoją historię i tradycję, ale nigdy z tego nic nie wynikało - co najwyżej ktoś zabiegający o etat, zrobił w tył zwrot.

Pierwszym podstawowym zadaniem dla nas, jest powiadomienie jak największej liczby pracowników empiku o powstałej inicjatywie. Wiadomo, że nie każdy czyta kafeterię, ale mam nadzieję, że chociaż po jednej osobie z każdego miasta, w którym mamy swoje fortece będzie mógł przekazać nowinę dalej. Reakcja łańcuchowa.
Osoby, które już wiedzą o co chodzi, muszą po prostu dzielić się tym co je drażni z innymi. Zakładanie tematów w odpowiednich rubrykach i dyskusja na ten temat są bardzo ważne. Będzie to potrzebne do ustalenia o co walczymy i z jakim materiałem dowodowym. Jeśli uda nam się zgrupować będziemy mogli myśleć o konkretnych działaniach pokazujących nasze niezadowolenie.


Pamiętaj:

• powiedz o forum kolegom z pracy, ale postaraj się, żeby były to tylko zaufane osoby :edit nie mów o forum nikomu, możesz zostać odebrany jako prowokator, lepiej jak każdy przypadkiem trafi tu z kafeterii.

• opisuj, dyskutuj i czytaj przeżycia z dnia pracownika empiku, który jest na każdym kroku znieważany (empek, kafeteria empik)


Jak już pewnie zdążyłeś/aś się zorientować, jest to dopiero początek inicjatywy, dlatego nie ma wszystkiego zbyt wiele. Właśnie dlatego tak ważne jest to, żebyśmy rozpowiadali o forum kolegom i koleżankom z pracy, w kupie siła!

Offline

 

#2 2013-12-26 14:26:53

faworek

Użytkownik

Punktów :   

Re: Krok 1. Zebrać się w kupę

A co z kontaktem z mediami? Znam dwie osoby w dwóch różnych lokalnych redakcjach GW. Z jedną już wstępnie gadałam, jest zainteresowana tematem, ale potrzebuje osób gotowych w razie czego podpisać się imieniem i nazwiskiem (nie w samym artykule, a w razie ewentualnych batalii sądowych, ale to bardzo czarny scenariusz). Tylko o czym właściwie chcielibyśmy pisać? O nadużyciach grafikowych? Absurdach umbrelli? Nadużyciach bhp?

Offline

 

#3 2014-01-06 09:43:26

Iguana

Nowy użytkownik

Punktów :   

Re: Krok 1. Zebrać się w kupę

GW? a myślisz że wydrukują? nie za wiele agory im opychamy, a oni nam reklam? to jest własnie chyba problem, że empek nie jest mdialnie niezależny, wciaż jeszcze jest ważny dla wydawców i nawet rodzime GWF i chińskie badziewie tego nie zmieni...  inna rzecz, podpisywaliśmy też sprytny papierek, że nie będziemy nawet w rozmowach prywatnych i czysto przypadkowych wspominac o empiku, co dopiero mediom;) o ile pamiętam ten zakaz obowiązuje też po rzuceniu pracy przez jakis czas. Po tym czasie, wiadomo inne problemy i inni ludzie. Swoją droga jakby nie wiadomo czego się bali?
Pomysł sam w sobie nie jest zły, ale trzeba to zrobić sprytnie. No i własnie pytanie co i o czym. Wiadomo że łatwo narzekać i że boli nas wszytsko. Boli że za kazdym razem kiedy myślę że dalej sie nie posuną, oni sie posuwaja dużo dalej a mi zostaje bezradność, ale czy ktos to spisuje, dokumentuje itd? Ile z naszego wkurzenia wynika z faktu złej organizacji w salonach albo po prostu z tak zwanego czynnika ludzkiego? ktoś nie zrobił, musze za niego a plecy bolą? czesto od tego do ogolnie słusznych wniosków że jest za malo etatów daleka formalnie droga;(
pozdrawiam;)

Offline

 

#4 2014-01-07 12:05:42

voxroboli

Administrator

Punktów :   

Re: Krok 1. Zebrać się w kupę

samo narzekanie na głos nie przynosi skutków. szukanie pomocy w mediach wymaga zrozumienia naszych problemów, naszej codzienności, ale dla przeciętnego osobnika, który przeczytałby o naszej codzienności nie zrobiłoby to wrażenia, gdyż ludzi rusza tylko prawdziwy dramat - nasze problemy mogą tylko skomentować, że wszędzie jest ciężko, w końcu mamy kryzys :)

może by tak zrobić empekowi kryzys.. co prawda spiskowanie przeciwko własnej firmie nie jest zbyt moralne, ale czy zachwianie dochodów salonom empik mogłoby jakoś zwrócić uwagę na niezadowolenie pracowników przez sam szczyt tej piramidy jaką jest Empik Media & Fashion S.A.  ??

Offline

 

#5 2014-01-09 11:48:30

Iguana

Nowy użytkownik

Punktów :   

Re: Krok 1. Zebrać się w kupę

Tylko na ile jestesmy w stanie wpłynac na dochody empiku? Ja na większość pytań klientów odpowiadam: nie ma, nie było, nie będzie, nie dlatego ze spiskuje tylko dlatego że autentycznie nie mam do zaproponowania (to znaczy emik nie ma) nic czego by chcieli czy potrzebowali. Pomijam sytłacje kiedy w ogóle nie udzielam informacji żadnych bo mam milion innych rzeczy do zrobienia i przed ludźmi musze się chować. Myśle że empik postawił dawno na strategi e "niech nie narzekaja i kupuja to co jest bo to i tak nasze". Dodam że protesty o zawężony wybór u nas spotkały sie z odpowiedzią ze "i tak mamy najwięcej na rynku", taka odpowiedź to plucie klientom w twarz, tylko ze klienci - masowi i nieświadomi nawet tego nie zauwazają. Innymi slowy dochody w grupie i tak będą, nie mamy na to wpływu, a raczej wazniejsze dla nich nie jest to zeby były możliwie największe, tylko zeby pochodziły z ich własnych firm.
myslę że tylko cos co wyszloby na masowa skale od strony własnie klientów mogłoby cos realnie poprawić, ale skala musi byc na prawde masowa,  a powód wazniejszy niez "nie mieli taśmy klejącej":)

Offline

 
ten pijak który mruczy coś przez sen że póki my żyjemy ona żyje też

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.farmazoni.pun.pl www.hogwartrpg.pun.pl www.script0maniacy.pun.pl www.freesamples.pun.pl www.lovesensimusic.pun.pl