Empek forum

I Herkules dupa kiedy ludzi kupa


#1 2013-12-26 01:40:17

faworek

Użytkownik

Punktów :   

Priorytety

Czy uważacie, że priorytety mają jakąś rację bytu w ogóle? Uważacie, że zmuszanie pracownika do skupiania się na jednym produkcie zamiast na samej sprzedaży oferty przykasowej w ogóle ma jakikolwiek sens? Tłumaczono mi i korzyści finansowe dla firmy ze sprzedaży umbrelli w ogóle, ale skoro mamy priorytety, to po co reszta tej oferty?

Offline

 

#2 2013-12-26 21:28:24

Evelyn

Użytkownik

Punktów :   

Re: Priorytety

Moim zdaniem ta firma nie ma priorytetów. Jest ich milion w każdej godzinie i nie wiadomo na czym się tak naprawdę skupić. Tak naprawdę nie wiadomo co jest ważne, bo wszystko jest ważne albo nic nie jest ważne. To jedno. A drugie, wydaje mi się, że skupianie się na jednym konkretnym produkcie jeśli już daje większe prawdopodobieństwo sprzedania tego produktu niż skupianie się na "ofercie". "Polecam najnowszy bestseller Miłoszewskiego pt. Bezcenny, tylko teraz w cenie 19.99" brzmi lepiej niż "A może coś z oferty, promocji?" Klienci i tak się wkurzają i czują się przytłoczeni naszymi pytaniami, o umbrellę, payback, siatki, HoN,...

Offline

 

#3 2013-12-27 11:45:51

faworek

Użytkownik

Punktów :   

Re: Priorytety

Wyrażenie "oferta specjalna" jest zwrotem zakazanym;) I nie to miałam na myśli. Chodziło mi o to, że proponowanie wszystkim jednego produktu, który jest aktualnie priorytetem, jest mniej skuteczne niż dopasowywanie jednego spośród kilku produktów z oferty do koszyka klienta (płytę do płyt, film do filmów, książkę z wierszami dla dzieci do zabawek itp.). Czyżby wg firmy lepiej byłoby sprzedać 3 Bezcenne w ciągu 8 godzin, czy 13 sztuk różnych pozycji z umbrelli?

Offline

 

#4 2013-12-27 19:08:45

Halo_User

Nowy użytkownik

Punktów :   

Re: Priorytety

Ktoś w dziale handlowym lub jakiś dyrektor w CO zleca kupienie towaru, który jego zdaniem ma potencjał lub to jego znajomy sprzedaje z zaprzyjaźnionego wydawnictwa, a później my musimy tuszować błąd lub koleżeństwo wciskając to na kasie.
Oczywiście to nie ma większego sensu bo każdy chyba rozumie, że jakby zostawić wybór kasjerowi jaki produkt zaproponuje po ocenie klienta (płeć, kupowane produkty etc) to efekty będą lepsze, no ale cóż....patrz wyżej.

Offline

 

#5 2013-12-28 10:49:15

faworek

Użytkownik

Punktów :   

Re: Priorytety

Empik - a raczej EMF -  jest w zasadzie właścicielem (jakieś pakiety większościowe czy coś w ten deseń) Grupy Wydawniczej FOKSAL, czyli wydawnictw Buchmann, Wilga i WAB. Zwróćcie więc uwagę, z jakich wydawnictw przyjeżdżają największe ilości poszczególnych tytułów i na jakie pozycje jest największe parcie. Tak samo z chińszczyzną - Empik już od jakiegoś czasu nie zamawia niektórych pozycji od kogoś, oni sami je produkują. Nie wiem, czy empik lub grupa EMF jest właścicielem fabryk w Chinach, ale z tą chińszczyzną to już nie są do końca chybione zakupy u ziomków, tylko świadome decyzje i zlecenia z centrali... I to właśnie jest w tym wszystkim najsmutniejsze.

Offline

 
ten pijak który mruczy coś przez sen że póki my żyjemy ona żyje też

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.synowiewiatru.pun.pl www.pokirena.pun.pl www.narutokunek.pun.pl www.ptaki.pun.pl www.cerberus.pun.pl