Empek forum

I Herkules dupa kiedy ludzi kupa


#1 2013-12-14 22:23:47

Evelyn

Użytkownik

Punktów :   

Wieczne nadgodziny.

Czy w Waszych salonach też istnieją dwa grafiki? Jeden oficjalny, ten wg którego wpisujecie się na listę obecności, dla kadr i księgowej a drugi, nieoficjalny wg którego tyracie w imię idei pracy dla empiku? Rzadko kiedy ktoś wychodzi o czasie z pracy. Przepraszam, kiedy jestem do końca to wyjdę po zamknięciu, dłużej się nie da chociaż i tak się zdarzyło. "Zostań godzinę", "Przecież to tylko godzina", "A jak jutro pracujesz, możesz przyjść?", "Może przyjedziesz wcześniej"... Rzygać się chce, nienawidzę tego. Zdarza się odmawiać, zdarza się zostawać, ale jestem tylko doradcą i mało mnie interesuje to, że SM tak zarządza jak zarządza i nie chce mi się odpowiadać za jego decyzje i wybory. Empik to dla mnie tylko praca, którą lubię coraz mniej i mam swoje życie, swój dom i czekam na godzinę wyjścia z pracy robiąc swoje i "do widzenia". Przecież tam można siedzieć całą dobę i ciągle będzie mało!  Oczywiście zawsze jest problem z ich odbiorem, bo kiedy? Skoro oficjalny grafik jest tak układany, że ledwo co minimalna obsada się mieści...

Offline

 

#2 2013-12-15 22:03:22

Halo_User

Nowy użytkownik

Punktów :   

Re: Wieczne nadgodziny.

w naszym jest jeden grafik, nie ma żadnych nieoficjalnych. Zdarzają się zmiany dłuższe, ale też są zawsze krótsze dni. Finalnie liczba godzin w grafiku zawsze każdemu się zgadza. Jak ktoś mnie zagada, abym został np godzinę dłużej to "ok", jednak zawsze wychodzi się wcześniej innego dnia.

Offline

 

#3 2013-12-19 08:59:02

voxroboli

Administrator

Punktów :   

Re: Wieczne nadgodziny.

jeśli chodzi o grafik, u nas też jest spoko, ale nie orientuje sie do konca, czasami slysze ze ktos ma do odebrania 6 godzin, więc nadgodziny napewno też są, sam swojego czasu zostawałem na 3 dodatkowe godziny, ale akurat to mój szefu opłacał dodatkowo. chociaż nie powiem 11 czy więcej godzin w pracy nie jest najlepsze, to chociaż to, ze nei było to za darmo jest ok.

Offline

 

#4 2013-12-20 10:18:42

Halo_User

Nowy użytkownik

Punktów :   

Re: Wieczne nadgodziny.

Evelyn spróbuj tak, jak ktokolwiek będzie chciał, abyś została godzinę to idziesz z nim do grafiku obowiązującego (rozumiem,że to drugi u Was) i od razu nanosicie zmiany. Tj np dzisiaj 10-17, ale jutro 10-15 i zawsze, ale to zawsze wymagaj tej zmiany w grafiku. Tym bardziej, że osoba, która Cię nakłania do dłuższego dnia teraz jest bardziej chętna do negocjacji teraz niż parę dni później, abyś tą godzinę sobie odebrała.

Osoby będą wiedzieć, że biorąc Twoją godzinę muszą Ci ją oddać i pewnie będą mniej chętni aby Ci głowę zawracać. Wtedy powiedz innym jak mają zachowywać się z grafikiem.

Offline

 

#5 2013-12-26 00:16:20

faworek

Użytkownik

Punktów :   

Re: Wieczne nadgodziny.

Fakt, jest grafik oficjalny, wprowadzony do Tety, oraz ten bieżący, który w listopadzie miał chyba z 5 wersji, w grudniu przestałam liczyć, ale zwykle całościowo pod koniec miesiąca wszystko się zgadza. Jak ktoś z kierowników o czymś zapomni, to zawsze można odkręcić i się dogadać. Ale w sumie to też zależy od kierownika działu... Chyba nie pozwoliłabym na robinie się w ciula w kwestii godzin. Jeśli z jakiegoś powodu zostaję dłużej, to pilnuję, żeby to sobie odebrać i na razie nikt problemów z tego tytułu nie robi. Na razie...
Aha! zapomniałam o radosnym rozporządzeniu odnośnie weekendu przed mikołajkami, czyli zostałam postawiona przed wyborem albo przychodzę do pracy, albo biorę n/ż. Miały być godziny na oddzielną umowę zlecenie, bo było złamanie doby pracowniczej, ale nie otrzymaliśmy zgody z góry, więc ma być normalnie w tecie i mam mieć odpowiednio naliczone. Zobaczymy w styczniu, czy rzeczywiście tak będzie...

Ostatnio edytowany przez faworek (2013-12-26 00:21:13)

Offline

 
ten pijak który mruczy coś przez sen że póki my żyjemy ona żyje też

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.hoplici.pun.pl www.worldofninja.pun.pl www.huntik.pun.pl www.adw.pun.pl www.proanamotyle.pun.pl